Results - 2016


3v3 photos of tournament can be found at: 

2016 3v3 PHOTOS



Bracket                            Champion              Score                  Runner-Up
Boys 3/4 grade            Team San Diego        13 - 3                 Nothin But Net

Champions: Connor Herrick, Luke Sandburg, Joey Garcia, Jaxen Orje





Bracket                            Champion                 Score                    Runner-Up
Boys 5th grade             Sol Bros                     16 - 15                  Nighthawks Finest

Champions: Xavier Ogle, Kal Harris, Daniel Greathouse, Lucas Huang






Bracket                            Champion                    Score                   Runner-Up
Boys 6th grade            FlufyBunnies                   14 - 12                Nighthawks

Champions:  Tyler Witmondt, Tyler Falcone, Scot Bonar, Luke Garver





Bracket                            Champion                 Score                 Runner-Up
Boys 7th grade             Leapin' Lizards           15 -  13              The San Pedros

Champions:  Adam Kuck, Jaelen Dower, Ja'Shon Williams, Jaylen Thomas





Bracket                            Champion               Score               Runner-Up
Boys 8th grade             Rainmakers              15 - 12             #NoSubs

Champions: DJ Justice, Michael McPherson, Scotty Punty, Ryan Felix





Bracket                            Champion                 Score             Runner-Up
Girls 3/4 grade           Sugar and Spice             8 - 4              Fab Dab 4

Champions:  Amanda Saeger, Aly Barcelos, Jenna Hanes, Ava Hoehner





Bracket                            Champion                Score            Runner-Up
Girls 5th grade              Splash Sisters          11 - 4           Quadruple Threat

Champions:  Maria Gorbushin, Emmy Stout, Alexa Cote, Lia Biscocho





Bracket                            Champion                 Score             Runner-Up
Girls 6th grade            The Fantastic Four      15 - 12         Weewoo Bbaii Squad

Champions: Simran Randhawa, Katrina Bolger, Mackenzie Rogers, Olivia Keltner





Bracket                            Champion                 Score             Runner-Up
Girls 6th grade            The Fantastic Four      15 - 12         Weewoo Bbaii Squad

Champions: Amanda Kramer, Leeza Bremermann, Macie Kinne







Bracket                            Champion                  Score               Runner-Up
Girls 8th grade                Sol Black                     9 - 5                Sol Red   

Champions: Antenia Glenn, Mazzie Harris, Sadie Heckman, Acacia Denton






[ LOGIN ]
X
Bronco Basketball Login